Spotkajmy się w Maszkienicach

POBŁOGOSŁAW PANIE + NASZE BUDOWANIE

Sentencja na belce tragarza w sali teatralnej OPA Dom Ludowy w Maszkienicach

DOBRO – PIĘKNO – PRAWDA

SPOTKANIE 4

13 MARCA 2022, godz. 17:00

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele!

 

Najbardziej ze wszystkiego na świecie człowiek potrzebuje Pana Boga. Ale człowiek stworzony został nie do bycia „samotną wyspą”, ale do bycia wśród ludzi i z ludźmi. Najpierw z tymi najbliższymi – z własną rodziną, ale zaraz potem z sąsiadami, z przyjaciółmi, z mieszkańcami tej samej wsi, tej samej parafii, również z tymi, z  którymi się uczy, pracuje lub wypoczywa. Bo bycie z innymi ludźmi dopełnia naszą duchowość.

W grudniu 2021 r. zainicjowaliśmy cykl spotkań ze sztuką w tle. W każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy do Ośrodka Praktyk Artystycznych – DOM LUDOWY w Maszkienicach (Gmina Dębno), gdzie swą siedzibę ma Teatr Nie Teraz kierowany przez Tomasza A. Żaka.

Spotkanie marcowe wypełni poezja Zbigniewa Herberta. Poprzez nią spróbujemy zrozumieć świat dzisiejszy i nas samych w tym świecie. Pomoże nam w tym gościnnie zaprezentowany monodram w wykonaniu aktora, reżysera i naszego teatralnego przyjaciela, Przemysława Tejkowskiego pt. Ostatnie tango z Herbertem”.
Inscenizacja: Krzysztof Szczęsny i Przemysław Tejkowski; muzyka: Jacek Chrobak (wykorzystano utwory muzyczne Przemysława Gintrowskiego).

ZAPRASZAMY

w imieniu organizatorów
Janusz Leśniak

Wstęp  dla zainteresowanych wolny. Prosimy o potwierdzenie swej obecności

za pomocą SMS – tel. 604966886, lub e-mail: janusz_lesniak@interia.pl