Projekt ministerialny zakończony – “O krasnoludkach i o sierotce Marysi”


“O KRASNOLUDKACH I O SIEROTCE MARYSI”
Projekt ministerialny – zakończony!

Począwszy od czerwca bieżącego roku a kończąc w pierwszych dniach listopada Stowarzyszenie Nie Teraz realizowało kolejny swój projekt dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem programu jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze.

 

Tym razem w teatralną podróż, zdecydowanie baśniową, zabraliśmy Krasnoludki i Sierotkę Marysię.

Powstały w roku 2020 w Teatrze Nie Teraz spektakl „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” to dzieło łączące plan żywy z planem lalkowym. Dodatkowo bardzo muzyczne. Adaptacja „O krasnoludkach…” skupia się na tych wątkach dzieła, która ukazują miłość do Ojczyzny, wzajemną ludzką życzliwość, sens pracy oraz Bożą opiekę nad ludźmi.  Spektakl adresowany jest przede wszystkim do młodego widza, ale duże dzieci, i te nawet zupełnie dorosłe mogą odnaleźć w nim wiele potrzebnych ludziom treści i uczuć. Ufamy że właśnie ta opowieść i w takiej naszej inscenizacji, dała i będzie dawać sposobność rodzicom, dziadkom, ciociom i wujkom do dobrego czasu spędzonego ze swoimi pociechami.

 

Nasza mapa podróży zaprowadziła nas do Koziołka Matołka w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Odwiedziliśmy Rymanów, gdzie zagraliśmy dla dzieci i młodzieży z Sanatorium „Ziemowit”. Byliśmy w Żarnowcu, Maszkienicach i Zakliczynie. I wszędzie było radośnie, ciepło i tłumnie. Każde z tych spotkań obfitowało w dobre i tak potrzebne emocje, gdzie opowiadana historia zatrzymuje czas i czyni go baśniowym..

 

Pacanów 20.06.2021 r.

Rymanów 24.06.2021 r.

Żarnowiec 12.09.2021 r.

Maszkienice 14.09.2021 r.

Zakliczyn 09.10.2021 r.

Serdecznie dziękujemy Naszym Widzom, organizatorom i Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Do zobaczenia i pamiętajcie:

 „Czy to bajka, czy nie bajka
Mówcie sobie, co tam chcecie
A ja przecież wam powiadam
Krasnoludki są na świecie! (..)”