Kolędowanie w Maszkienicach

POBŁOGOSŁAW PANIE + NASZE BUDOWANIE

Sentencja na belce tragarza w sali teatralnej OPA Dom Ludowy w Maszkienicach

 

DOBRO – PIĘKNO – PRAWDA

SPOTKANIE 2

9 STYCZNIA 2022, godz. 16:30

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele!

Najbardziej ze wszystkiego na świecie człowiek potrzebuje Pana Boga. Ale człowiek stworzony został nie do bycia „samotną wyspą”, ale do bycia wśród ludzi i z ludźmi. Najpierw z tymi najbliższymi – z własną rodziną, ale zaraz potem z sąsiadami, z przyjaciółmi, z mieszkańcami tej samej wsi, tej samej parafii, również z tymi, z  którymi się uczy, pracuje lub wypoczywa. Bo bycie z innymi ludźmi dopełnia naszą duchowość. Ludzi najlepiej jednoczą wspólne pasje i przekonania oraz wspólnie realizowane cele. Wszystko to potrzebuje – choć raz na jakiś czas – estetycznej metafory: przeczytanego wiersza, chwili muzyki, wizyty w teatrze, kontemplacji dzieła malarskiego, rozmowy.

Wychodząc naprzeciw naszym człowieczym potrzebom, w grudniu roku 2021 zainicjowaliśmy cykl systematycznych spotkań ze sztuką w tle. Planujemy, aby spotkania odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Miejscem spotkań jest Ośrodek Praktyk Artystycznych – DOM LUDOWY w Maszkienicach (Gmina Dębno), gdzie swą siedzibę ma Teatr Nie Teraz kierowany przez Tomasza A. Żaka.

Tym razem oczywistym tematem przewodnim będzie kolędowanie, a więc spotkanie z opłatkiem i Jezusowym żłóbkiem w tle. Kolędować gościnnie będzie zespół FERMATA, założony przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy PWSZ w Tarnowie.   

 

w imieniu organizatorów
Janusz Leśniak

Wstęp  dla zainteresowanych wolny. Prosimy o potwierdzenie swej obecności

za pomocą SMS – tel. 604966886, lub e-mail: janusz_lesniak@interia.pl