Po premierze monodramu „Intensywność szkła poza percepcją”

W sobotę, 18 marca 2023 r. – sala im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu wypełniła się po brzegi miłośnikami teatru. Mieszkańcy Zakliczyna i Przyjaciele teatru zaszczycili nas swoją obecnością podczas premiery wznowionego po 13 latach spektaklu Teatru Nie Teraz pt. „Intensywności szkła poza percepcją”.

Anna Warchał – odtwórczyni głównej roli – stworzyła więcej niż kreację, wykonując niesamowitą pracę nad wcieleniem się w swoją postać. Wielogodzinne próby, praca z tekstem, emocjami, wszystko na wysokich rejestrach odczuwania i percepcji. Z Tomaszem Lewandowskim, towarzyszącym jej muzycznie na gitarze elektrycznej oraz jako milcząca postać, stworzyli nie tylko mocny duet, ale również jeden, wręcz jednolity, dynamiczny organizm.
21
fot. Stanisław Kusiak

Na premierę monodramu w Zakliczynie przyjechali m.in.: Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, Czesław Kawalec – członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Irena Kusion – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego, Sławomir Kolasiński – skarbnik Tarnowa, Paweł Bukowski – dyrektor Muzeum im. Marii Konopnickiej z Żarnowca oraz Dawid Chrobak – burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. Naszą publicznością byli reprezentanci samorządu Gminy Zakliczyn, środowisko kultury, współpracownicy oraz partnerzy Teatru Nie Teraz i Zakliczyńskiego Centrum Kultury z Małopolski, ale nie tylko… również z Podkarpacia, a nawet z Opolszczyzny. Po zakończonym spektaklu Ewa Tomasik, odtwórczyni głównej roli w pierwszej wersji spektaklu, pogratulowała Annie Warchał.

To był piękny wieczór. Dziękujemy naszym aktorom za ogrom wykonanej pracy. Dziękujemy Wam Drodzy Widzowie – tym, którzy TNT towarzyszą od lat, ale i tym zupełnie nowym. Nie sposób wymienić tu każdego z nazwiska, ale szczególnie dziękujemy również zakliczyńskim gospodarzom, Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi i Dyrektorowi Kazimierzowi Dudzikowi.

Jak wspominaliśmy poprzednio, następne pokazy spektaklu będą miały miejsce w Rzeszowie, w oryginalnym anturażu restauracji – kawiarni „Radość”. Będziemy informować o kolejnych prezentacjach, a tymczasem, zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spektaklu na stronie Zakliczyńskiego Centrum Kultury