Spotkajmy się

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele!

Najbardziej ze wszystkiego na świecie człowiek potrzebuje Pana Boga. Ale człowiek stworzony został nie do bycia „samotną wyspą”, ale do bycia wśród ludzi i z ludźmi. Najpierw z tymi najbliższymi – z własną rodziną, ale zaraz potem z sąsiadami, z przyjaciółmi, z mieszkańcami tej samej wsi, tej samej parafii, również z tymi, z  którymi się uczy, pracuje lub wypoczywa. Bo bycie z innymi ludźmi dopełnia naszą duchowość.

Ludzi najlepiej jednoczą wspólne pasje i przekonania oraz wspólnie realizowane cele. Wszystko to potrzebuje – choć raz na jakiś czas – estetycznej metafory: przeczytanego wiersza, chwili muzyki, wizyty w teatrze, kontemplacji dzieła malarskiego, rozmowy.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym naszym człowieczym potrzebom, inicjując cykl systematycznych spotkań ze sobą, ale zawsze ze sztuką w tle.

Miejscem tych spotkań będzie Ośrodek Praktyk Artystycznych – DOM LUDOWY w Maszkienicach (Gmina Dębno), gdzie swą siedzibę ma Teatr Nie Teraz kierowany przez Tomasza A. Żaka.

Zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca, zaczynając od tej trzeciej Adwentowej Roku Pańskiego 2021, a więc 12 grudnia na godzinę 16:30.

Planujemy aby każde nasze okolicznościowe spotkanie miało swój temat przewodni. To najbliższe odbywać się będzie w przededniu ważnej dla Polaków rocznicy – 40-lecia wprowadzenia stanu wojennego, a więc na pewno ten temat będzie nam istotnie towarzyszył.

w imieniu organizatorów
Janusz Leśniak

Wstęp  dla zainteresowanych wolny. Prosimy o potwierdzenie swej obecności

za pomocą SMS – tel. 604966886, lub e-mail: janusz_lesniak@interia.pl